xxx, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

Naše společnost nabízí práškové barvy třech renomovaných a ověřených výrobců. Jedná se o společnosti IGP, Europolveri a Arsonsisi, pro které jsme zároveň výhradním distributorem v České i Slovenské republice. Díky tomu máme velmi široký sortiment obsahující vše od základních vnitřních barev až po speciální fasádní barvy určené pro ty nejprestižnější architektonické projekty.

Velké množství těchto barev držíme běžně skladem v našem logistickém centru. Zboží doručujeme standardně do 24h a dle požadavků zákazníka i v řádu několika hodin.

Základní charakteristika práškových barev

Práškové barvy jsou moderním a ekologickým řešením povrchové úpravy výrobků všeho druhu. Řadí se do skupiny tzv. průmyslových nátěrových hmot. Skládají se ze směsi pryskyřic, pigmentů, případně dalších surovin, které například dodávají práškovým barvám tvrdost, lesk, nebo požadovanou hloubku matu, vytvářejí strukturní povrch apod. Tato směs má suchou práškovou konzistenci. Prášková barva se pro aplikaci ničím neředí, ani se v žádné tekutině nerozpouští. Nanáší se v práškové podobě pomocí stlačeného vzduchu, který po smísení s práškem vytváří tekutou směs.

Rozdělení práškových barev dle typů

  • Epoxidové (EP), určené výhradně pro použití v interiéru. Velmi dobře odolávají korozi a některým chemickým látkám.
  • Epoxipolyesterové (PEP), tzv. hybridní, nebo též zlidověle „mixy“, jsou dnes nejvíce používanými práškovými barvami. Jsou určeny především do vnitřního prostředí, ale lze je používat i na výrobky krátkodobě vystavované povětrnostním vlivům.
  • Polyesterové práškové barvy (PES) jsou určeny především k použití v exteriéru pro vysokou odolnost proti UV záření a ostatním povětrnostním vlivům.
  • Polyuretanové práškové barvy (PUR), které jsou velmi odolné vůči povětrnostním vlivům. Transparentní polyuretanové práškové laky vykazují vysokou čirost.
  • Akrylátové práškové barvy (AC) je možné používat i pro použití do exteriéru, jejich silnou stránkou je mj. jejich vysoká odolnost vůči chemickým látkám.

Barevné škály

Práškové barvy se běžně vyrábějí v mnoha vzhledových variantách a obrovské paletě odstínů. V odstínové paletě se zpravidla vychází z mezinárodně uznávané vzorkovnice s označením RAL. Existují a umíme nabídnout také odstíny podle jiných vzorkovnic, např. RAL DESIGN, RAL EFFECT, NCS, Pantone, Munsell, atd.

Kromě těchto základních typů se vyrábějí práškové barvy s různými vzhledovými efekty (například tzv. metalízy, antiky, perletě, glitry, atd.).